Plecaki Kanken – funkcjonalność i ponadczasowy styl

Plecaki Fjallraven Kanken to niepodważalnie jeden z najgorętszych hitów ostatnich lat, królujących przede wszystkim wśród młodzieży i nastolatków, ale jak się okazuje nie tylko! Plecak Kanken to klasyk sprawdzający się w każdych warunkach i idealnie współgrający z każdym outfitem. Można go zabrać dosłownie wszędzie. Do pracy, szkoły, na uczelnie, a także świetnie spisze się jako bagaż podręczny na wycieczce. Ale skąd wzięło się tak duże zainteresowanie plecakiem z charakterystycznym liskiem i jaka historia stoi za sukcesem marki, która go stworzyła?

Kilka faktów dotyczących plecaków Fjallraven Kanken

Fjallraven to szwedzkie przedsiębiorstwo odzieżowe, założone w 1960 roku przez Ake Nordina. Przedsiębiorca od najmłodszych lat pasjonował się podróżami, wycieczkami górskimi i innymi formami aktywności fizycznej, które można było wykonywać na świeżym powietrzu, ciesząc się pięknem natury. Pewnego razu Nordina wybrał się na wyprawę i był zawiedziony tym jak niewygodny i niestabilny był plecak, jaki przyszło mu nosić. Ze względu na trudny i bardzo ograniczony dostęp do lepszej jakości sprzętu turystycznego w tamtych latach, postanowił stworzyć firmę która będzie w stanie podołać potrzebom konsumenta. Od tamtego dnia każdy miał mieć możliwość eksploatowania natury bez obaw, problemów i przede wszystkim bez nieprzystosowanego sprzętu. Firma przez kolejne lata zdobywała coraz to większą ilość miłośników, jednak najbardziej przełomowym momentem była dla niej końcówka 1970 roku. To właśnie wtedy na rynku pojawiły się najbardziej rozpoznawalne plecaki na świecie – plecaki Kanken – https://www.polarsport.pl/plecaki-kanken.

Co charakteryzuje plecaki Fjallraven?

Plecaki Kanken to przede wszystkim torby, które zostały stworzone z myślą o tym, aby noszenie ich nie sprawiało problemów i nie powodowało uszczerbków na zdrowiu. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania, prostym, ale i oryginalnym wyglądem oraz co najważniejsze wygodą użytkowania, o czym przekonał się każdy, kto choć raz miał okazję założyć znany na całym świecie plecak z liskiem. Kankeny dostępne są w różnych modelach, rozmiarach, a także szerokiej gamie kolorystycznej i graficznej. Dzięki temu każdy może wybrać plecaka, który wpisze się w jego gusta i potrzeby.

Charakterystyczny, prostokątny kształt, oryginalne logo i wygoda noszenia na najwyższym poziomie – to cechy jakie posiadają plecaki marki Fjallraven. Dzięki takim właściwościom znalazły swoje zastosowanie, nie tylko w górskich wyprawach, ale również w szkołach, w pracy na uczelni oraz w wielu innych codziennych sytuacjach, łącząc funkcjonalność z ponadczasowym stylem.

Comments are closed.