Skitouring i niezbędne wyposażenie

Skitouring jest sportem, który w ostatnich latach zdobywa w Polsce ogromną popularność. Nic dziwnego, skoro umożliwia on podziwianie pięknych widoków oraz dotarcie tam, gdzie nie zawsze można dotrzeć na własnych nogach. Na czym polega piękno tego sportu oraz jak zgromadzić odpowiedni ekwipunek?

Na czym polega skitouring?

Skitouring są to wędrówki po górach na nartach– tak można powiedzieć w dużym skrócie. Narty skiturowe bardzo różnią się budową od tradycyjnych nart, są od nich o wiele lżejsze oraz umożliwiają swobodne poruszanie się po stromych podjazdach, górkach oraz płaskim podłożu. Umożliwiają turyście dotarcie wszędzie tam, gdzie nie da się dotrzeć na nogach oraz swobodne poruszanie się poza wyznaczonymi trasami. Przy zadbaniu o podstawowe zasady bezpieczeństwa jest to sport zupełnie bezpieczny.

Jak zgromadzić wyposażenie do skitouringu?

Jeszcze do niedawna osoby poruszające się po górach na nartach, nie miały wielkiego wyboru, jeśli chodzi o potrzebny sprzęt. Na szczęście, rosnąca popularność tego sportu sprawiła, że w sklepach pojawiły się marki takie jak Salewa. Ich zadaniem jest dostarczanie turystom wysokiej jakości sprzętu, który ma im zapewnić odpowiedni komfort i bezpieczeństwo w górach. Warto zadbać o to, by gromadzony ekwipunek skiturowy był najwyższej jakości i pochodził od uznanych producentów, takich jak na przykład Salewa. Osoby, które nie wiedzą, od czego zacząć kompletowanie niezbędnego wyposażenia, mogą zdać się na porady bardziej doświadczonych kolegów, które można znaleźć w sieci.

Comments are closed.