Markowe obuwie

Piesze wycieczki terenowe uwielbia praktycznie każda osoba, która kocha obcować z naturą. Jest to typowe połączenie przyjemnego z pożytecznym gdyż możemy odwiedzać nowe miejsca i poprawiać stan naszego zdrowia. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że wzmożona aktywność fizyczna chociaż kilka razy w tygodniu jest bardzo potrzebna każdej osobie i im jesteśmy starsi, tym więcej jej potrzebujemy. Do pieszych wycieczek musimy się jednak odpowiednio przygotować.

Buty trekkingowe

Odpowiednio dobrane buty trekkingowe są chyba jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym zadaniem, jakie musimy spełnić zarówno przed wyjściem w góry jak i zwykłym spacerem po niedalekim lesie. Musimy bowiem pamiętać, że nawet w lokalnych lasach jest coraz więcej żmij i innych węży, po których ukąszeniu możemy mieć poważne problemy zdrowotne. Dobre buty trekkingowe powinny być przede wszystkim wysokie i mieć grubą i bardzo twardą podeszwę.

Ochrona przed wieloma czynnikami

Buty z grubą podeszwą ochronią nas jak już zostało wyżej napisane przed niebezpiecznymi wężami, ale także przed gwoździem czy szkłem. W lekkich butach, w których poruszamy się na co dzień podeszwa jest bardzo miękka i w przypadku stanięcia na gwóźdź czy szkło może się zdarzyć tak, że po prostu przebijemy stopę. Dobre buty wcale nie muszą dużo kosztować i jeśli tylko dobrze się rozejrzymy po wielu dostępnych w okolicy sklepach, to na pewno znajdziemy odpowiedni model.

Comments are closed.