Pierwsze buty wspinaczkowe

Zakup idealnych butów wspinaczkowych nie jest łatwym zadaniem. To spore wyzwanie, zwłaszcza dla osoby początkującej. Trzeba wiedzieć, że na rynku znajdziemy sporo ciekawych propozycji. Jeśli nie wiemy, jaki model wybrać, skorzystajmy z pomocy sprzedawcy w sklepie online. Doświadczona osoba pomoże nam wybrać idealne buty wspinaczkowe, które poradzą sobie nawet w trudnych warunkach otoczenia. Czym cechują się buty wspinaczkowe? Dlaczego warto je wybrać? Jak dokonać wyboru? O czym musimy pamiętać?

Buty wspinaczkowe

Mocne wygięte modele butów robią duże wrażenie. Jednakże nawet model z najwyższej półki nie wpłynie na nasze osiągnięcia. Taka konstrukcja może wywołać dyskomfort. Modele podstawowe znacznie różnią się od tych, po jakie sięgają zawodowcy. Różnice dotyczą głównie asymetrii i sztywności podeszwy. Profil buta ma za zadanie wymusić odpowiednie ustawienie stopy. Pamiętajmy o tym, że najczęściej mocno asymetryczne buty mają także wygięty czubek. Dla początkującej osoby dobrym wyborem są buty o ładnej asymetrii i mniejszym wygięciu. Jeśli chodzi o usztywnienie buta, jest ono zależne od grubości gumy i śród podeszwy. W sztywniejszym obuwiu łatwiej jest utrzymać ciężar na czubku stopy. Zazwyczaj początkujące osoby stawiają na usztywnioną podeszwę. 

Niełatwy wybór

Podczas zakupu musimy wziąć pod uwagę także rodzaj gumy, z jakiego wykonano podeszwę. Gumowe podeszwy różnią się ścieralnością, twardością i grubością. Im bardziej miękka guma, tym lepsze tarcie zapewnia. Istotne jest to, że grubość gumy ma wpływ na szybkość zużycia i czucie stopni podczas wspinaczki. Faktury ściany wspinaczkowej wpływają znacznie na zużycie butów. Warto zatem zakupić model z grubszą gumą o mniejszej ścieralności. 

Kolejny dylemat to buty wiązane lub na rzepy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które rozwiązanie jest najlepsze. Wiele zależy od potrzeb użytkownika, jego preferencji i rodzaju wspinaczki, który uprawiamy. Na początku powinniśmy przyłożyć dużą wagę do dopasowania buta, a niekoniecznie do rodzaju mocowania. Podczas zakupu wsparciem jest pomoc sprzedawcy. 

Gdzie można zakupić buty wspinaczkowe? Doskonałym wyborem jest zakup w internetowym sklepie. To dobry wybór dla każdego, kto chce zaoszczędzić koszty i cenny czas. Nie trzeba wychodzić z domu, aby zamówić idealne buty do zadań specjalnych. Postawmy na renomowaną markę, która daje pewność doskonałej jakości. Dzięki obuwiu polar sport zachowamy nie tylko komfort podczas wspinaczki, lecz także bezpieczeństwo. Obuwie ciekawie prezentuje się na stopie. 

Comments are closed.