Wizyta w schronisku

W okresie letnim bardzo często wybieramy się na różnego rodzaju wyprawy i bierzemy urlopy w pracy, podczas których staramy się wypocząć. Wyjazd do schroniska w górach wydaje się być rewelacyjną przygodą i szczególnie latem mogą sobie na niego pozwolić nawet amatorzy. Zima i późna jesień są już bowiem bardzo wymagające i w góry powinniśmy wychodzić posiadając podstawową wiedzę na temat lawin oraz wielu innych potencjalnych zagrożeń, które mogą się pojawić.

Sklep turystyczny

Przed wyjazdem do schroniska prawie każda osoba stara się odwiedzić sklep górski i zaopatrzyć w zimowy asortyment. Każdy sezon to różnego rodzaju nowości i bardzo często można kupić przydatne rzeczy i gadżety, których jeszcze kilka lat temu w ogóle nie było na rynku. Oczywiście każdy sklep górski powinien posiadać mnóstwo zimowych kurtek, rękawiczek i czapek, które zimą sprzedają się jak świeże bułeczki i właściciele sklepów muszą je często domawiać.

Ciepłe skarpety

Warto również rozejrzeć się czy sklep turystyczny w którym będziemy robić zakupy posiada ciepłe skarpety, które powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Często kupujemy wyłącznie modne i drogie buty zimowe, ale nie przykładamy już tak dużej wago do skarpet i zakładamy do naszych butów byle jakie pary, które nie są odpowiednio ciepłe. W górach temperatury bardzo często spadają do nawet -20 stopni i wychodząc na spacery powinniśmy się ciepło ubierać.

Comments are closed.