Narty – jakie są rodzaje?

Nart dostępnych w sprzedaży jest do wyboru do koloru, co wcale nie ułatwia wyboru konkretnego modelu. Poznanie tych podstawowych rodzajów może w znacznym stopniu ułatwić rozeznanie się w tematyce, co bywa niezwykle pomocne, gdy chcemy zaopatrzyć się w taki sprzęt, planując wyjazd w góry.  

Narty dla początkujących i niewymagających

Osoby początkujące będą się dobrze czuć na trasie, gdy wybiorą narty typu Easycarver. Ich budowa umożliwia dobrą elastyczność podczas wykonywania skrętów, a przy tym łatwo można się do nich przyzwyczaić, bo są dosyć lekkie. Dla osób, które jeżdżą niskim, bądź średnim tempem w zupełności wystarczą. 

Jeśli jeździmy rekreacyjnie i zależy nam przede wszystkim na dobrej zabawie, która jest okraszona jak najmniejszym wysiłkiem fizycznym, warto zastanowić się nad wyborem modelu Allround. To rodzaj, który preferują osoby nieco bardziej obyte z trudami tras, a zarazem nie mające specjalnych wymagań w stosunku do parametrów – ten model nie wyróżnia się niczym szczególnym ani też konstrukcja nie ma specjalnych wad. Sprawdzają się podczas jazdy z umiarkowaną prędkością. 

Narty dla lubiących ostrą jazdę

Dla wymagających i wytrawnych narciarzy, którzy poszukują nieco adrenaliny podczas jazdy, dobrym wyjściem będzie wybór nart typu Race. Doskonale sprawdzają się w trakcie ostrej, szybkiej jazdy po stromych trasach. Po taki model warto sięgnąć, jeśli ma się dobrą technikę jazdy, a także wtedy, gdy większy wysiłek fizyczny nie stanowi większego problemu. Narty te są bowiem dosyć ciężkie, ale gwarantują dobrą kontrolę toru jazdy i są stabilne. Jeśli chcemy, by jazda kosztowała nas mniej sił, możemy rozważyć wybór Crosscraver, czyli lżejszej wersji Race.

Narty dostępne w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://www.polarsport.pl/skitouring-rakiety/narty.html

Comments are closed.