Kurtka puchowa – jak dobrze wybrać?

Kurtka puchowa to obecnie tekstylny przebój. Jej pozycja rośnie zarówno w kręgach outdoorowych, jak również w stałej modzie. Przy doborze kurtki puchowej kieruj się parametrem sprężystości (im większy, tymże cieplejsza, lecz również bardziej pakowna jest kurtka), stosunkiem ilości puchu do ilości pierza w ocieplinie (im więcej puchu, tymże większa klasa artykułu), no i naturalnie zastosowaniem, z myślą o którym określony projekt został opracowany.

Jak dobrać kurtkę puchową?

Kurtka puchowa to jeden spośród najlepszych rodzajów odzieży zewnętrznej przeznaczonej na zimę. Istotą kurtki puchowej jest jej wypełnienie naturalnym puchem gęsim, czy kaczym, lub wypełnienie puchem syntetycznym, wielokrotnie Primaloftem. Powłoka wierzchnia musi być przede wszystkim puchoszczelna, lekka, natomiast również odporna mechanicznie oraz wytrzymała na wiatr. Jedynie część kurtek puchowych jest budowana w wersji wytrzymałej na deszcz. Puchówki – https://www.polarsport.pl/odzie/kurtki/kurtki-puchowe-primaloft-mti.html wyróżniają się niezwykle atrakcyjną izolacyjnością cieplną oraz dużą lekkością, co zapewnia duży komfort użytkowania.

Zalety puchu

Zastanawiając się jaka kurtka puchowa będzie najdoskonalsza, należałoby przyjrzeć się wartościom tego wypełnienia. Jedną spośród najistotniejszych wartości puchu naturalnego jest skłonność do przechowywania oraz przechowywania powietrza. To oczywiście ta umiejętność powoduje, iż puch blokuje nas od zimna oraz może zachować ciepło wydzielane poprzez organizm. Zaletami kurtki puchowej są również: niewielka waga i skłonność do kompresji. Tutaj natomiast mała uwaga – kompresowanie puchu jest właściwym wyjściem na czas przejazdu, natomiast nie w trakcie jego przechowywania.

Jaka kurtka puchowa będzie najdoskonalsza?

Najdoskonalsza dzianina zewnętrzna to trwały poliester czy poliamid (nylon). Tenże typ artykułu jest niezwykle trwały oraz lepiej toleruje ciężkie warunki powietrzne. Wysoce specjalistyczne kurtki mogą również mieć, np. powłokę teflonową, jaka zapewnia dobre wartości wodoszczelne, zabezpiecza przed zanieczyszczeniami i nadaje kurtce zdumiewającą miękkość. Dość dobrym wyjściem jest również bawełna, lecz jest znacznie cięższa oraz bardziej wrażliwa na uszkodzenia. Należy pamiętać, iż nie jedynie typ zastosowanego w produkcji artykułu będzie informował o wytrzymałości kurtki.

Comments are closed.