Kilkudniowy trekking w górach? Musisz to przeczytać!

Sezon na wędrówki po górach dla zapaleńców trwa cały rok. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet latem, kiedy pogoda jest stosunkowo ładna, bezpieczeństwo i komfort wędrówki zależy przede wszystkim od zabrania ze sobą odpowiedniego ekwipunku. Jak przygotować się na kilkudniowy trekking po górach?

Klucz to odpowiednie wyposażenie

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że górskie szlaki nie są najlepszym miejscem do zabierania ze sobą ogromnej ilości rzeczy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie plecak o pojemności maksymalnie 45 l, najlepiej uznanej marki takiej jak Mammut, do którego można spakować jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. W trosce o komfort spania nie wolno zapominać o lekkim, ale ciepłym śpiworze, który przyda się nawet w przypadku noclegu w schronisku. Warto zadbać o to, by był wyposażony w pokrowiec przeciwdeszczowy, który w razie zepsucia pogody pozwoli zachować wszystkie rzeczy w dobrym stanie.

Nie wolno zapominać o odzieży

Każda osoba, która chociaż od czasu do czasu wędruje po górach, zdaje sobie sprawę z tego, że pogoda tam bywa nieprzewidywalna i potrafi załamać się w najmniej spodziewanym momencie. Dlatego jeśli chodzi o odzież, turysta w górach musi być przygotowany na wszystko. W jego plecaku powinny znaleźć się zarówno ciepła bielizna, jak i komplet odzieży na zmianę. Nie wolno zapominać również o butach, które są kluczem do sukcesu w górskich wędrówkach. Buty do trekkingu, a takie znaleźć można w ofercie marki Mammut, powinny posiadać wysoką cholewkę, usztywniane kostki oraz odpowiednio wyprofilowany bieżnik. W plecaku turysty powinien się także znaleźć krem do stóp lub puder, który uchroni go przed odparzeniami i bolesnymi odciskami.

Comments are closed.