Karabinek wspinaczkowy

Karabinek wspinaczkowy to prosty i niewielki sprzęt powiązany ze wspinaczką skalną. Początkujący uczą się jego obsługi na tych miejskich ściankach wspinaczkowych, czyli na tych które powstają w salach gimnastycznych lub na niektórych ścianach budynków.

Tego typu ścianki mogą być nawet atrakcjami w parkach miejskich i właśnie w tych miejscach da się spotkać tych amatorów wspinania się po skałach. Rzecz jasna tacy użytkownicy karabinów wspinaczkowych są raczej początkującymi. Mowa tu o tym, że używają sprzętu alpinistycznego, ale na ściankach wspinaczkowych i czasami na tych skałach, które są przyszykowanymi do wspinaczki turystycznej. Niewielu z tych ludzi szybko osiąga ten znacznie wyższy poziom, bo tu potrzeba i siły i determinacji.

Kilka wzmianek o karabinkach

Wiadomo doskonale o tym, że karabinki wspinaczkowe nie zmieniły się konstrukcyjnie od wielu dekad, czyli podstawowe ich detale mają niemal taki sam kształt jak przed wieloma latami. Zmienia się natomiast ten sposób wykonania takowych, czyli wykonuje się je z wybitnie mocnych gatunków stali lub z metali o wiele lepszych, choćby takich jak tytan. Może i opcja taka jak tytan jest przesadą, ale tego typu materiał pozwala na modyfikacje kształtu, po to by karabinek wydał się ciekawszym, jeśli chodzi o jego kształt. Coś ciekawszego w tym przypadku uzyskać nie łatwo, ale raz na jakiś czas pojawia się ten projekt nieco odmieniający świat powiązany ze wspinaczką. Pozornie ciekawsza stylistyka w przypadku tego detalu znaczy niewiele, ale coś ładniejszego także i w tym przypadku lepiej się sprzedaje.

Parametr ceny

Niektórzy z nas myślą, że parametr ceny jest dość istotnym jeśli chodzi o karabinek. Mowa tu dokładnie o tym, że wielu nie kupuje tych najtańszych, bo one są zazwyczaj uznawane za słabe i stylistycznie dość zacofane. Istotnym jest też i to, że takie sprzęty w czasach obecnych muszą być ciekawymi w sensie stylistycznym, bo teraz liczą się efektowne ubrania do wspinaczki i buty do wspinaczki, a sam karabinek rzecz jasna musi do takowych pasować: https://www.polarsport.pl/wspinaczka/karabinki.html.

Comments are closed.