Jak wybrać termos turystyczny?

Każdy miłośnik podroży z pewnością wie jak ważne jest odpowiednie wyposażenie Zwykle po męczącym i długim dniu spędzonym na podróży i zwiedzaniu, marzy nam się kubek gorącej kawy lub herbaty. Jak wiadomo, nie w każdym miejscu od ręki znajdziemy kawiarenkę lub herbaciarnie, dlatego też warto taki napój mieć zawsze przy sobie. Niemniej jednak warto trzymać go w czymś, co zapewni mu odpowiednią temperaturę, a świetnie z tej roli wywiązuje się termos turystyczny. Jednak jak powinniśmy go wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Termos turystyczny i jego właściwości termiczne

Wybierając odpowiedni termos turystyczny, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego właściwości termiczne. Warto przyjrzeć się etykiecie i sprawdzić, ile dany termos jest wstanie utrzymać ciepło- oczywiście według producenta. Jeśli planujemy długie wycieczki, to minimalny czas trzymania ciepła wynosi 6 godzin. Niemniej jednak termosy turystyczne z wyższej półki, są wstanie zachować odpowiednią temperaturę napoju nawet do 24 godzin. W zimę, zanim wlejemy do termosu turystycznego kawę lub herbatę, warto wypełnić go wrzącą wodą. Wówczas ścianki nagrzeją się do odpowiedniej temperatury, a czas w jakim termos będzie mógł utrzymać ciepło, znacznie się wydłuży.

Pojemność termosu turystycznego

Kolejnym ważnym parametrem jest pojemność danego termosu turystycznego. Otóż okazuje się, że jeśli podróżujemy sami, to nie musimy wybierać największego modelu. Warto wiedzieć, że im większy będzie termos, tym będzie on znacznie cięższy. Tak więc jeśli jesteśmy samotnymi podróżnikami, mniejsze modele z pewnością zaspokoją nasze potrzeby. Niemniej jednak jeśli na wycieczkę wybieramy się z całą rodziną, wówczas warto zwrócić uwagę na termosy turystyczne litrowe lub nawet 1,5 litrowe. Będą one co prawda znacznie cięższe, jednak ilość napoju którą możemy w nim przechowywać spokojnie wystarczy na potrzeby nawet 4 osobowej rodziny. Warto również wybierać modele z nieco wyższej półki cenowej, gdyż zwykle są one bardziej wydajne.

Comments are closed.