Jak wybierać kurtki przeciwdeszczowe?

Każdy miłośnik górskich wycieczek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pogoda w górach bywa mocno kapryśna. Nawet jeśli w dolinie świeci słońce, to podczas przemierzania szlaku trekkingowego możemy spodziewać się dość ulewnych opadów. Nic więc dziwnego, że konieczne jest zadbanie o odpowiednie wyposażenie, a jednym z jego elementów z całą pewnością powinny być kurtki przeciwdeszczowe. To one zapewnią nam optymalny poziom ochrony nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach. Jednocześnie na rynku panuje ogromny wybór i różnorodność pod względem tego typu kurtek. Na co więc powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas wyboru?

Powłoka hydrofobowa- priorytet podczas wyboru kurtki przeciwdeszczowej

Kurtki przeciwdeszczowe z natury powinny nas chronić przed deszczem i zapewnić jednocześnie ochronę przed przemakaniem. Niemniej jednak warto zauważyć, że na rynku znajdziemy takie kurtki, które po prostu wykonane są z materiału odpornego na wodę i wilgoć, a także i takie modele, które dodatkowo posiadają powłokę hydrofobową. To właśnie ona powinna być dla nas najważniejsza. Powłoka hydrofobowa sprawia, że woda będzie spływać po powierzchni kurtki i nie będzie zatrzymywać się i osadzać w jej włóknach. Taka kurtka zapewni nam więc jeszcze wyższy poziom zabezpieczenia, a dodatkowo możemy mieć pewność, że posłuży nam ona przez znacznie dłuższy czas. Kurtki przeciwdeszczowe z powłoką hydrofobową w Polar Sport są naturalnie nieco droższe, jednak z całą pewnością będzie to udana inwestycja.

Rozmiar kurtki przeciwdeszczowej podstawą udanego zakupu

Rozmiar kurki przeciwdeszczowej również jest niezwykle istotny. Tak naprawdę zwykle wybieramy kurtki przeciwdeszczowe nieco „na oślep”. Warto więc pamiętać, że idealne dopasowanie pod względem rozmiaru jest gwarancją jeszcze skuteczniejszej ochrony zarówno przed deszczem jak i przed wilgocią. Kurka jednocześnie będzie przylegać do ciała i zapewni nam także odpowiednią izolację termiczną. Warto więc zwrócić na to szczególną uwagę podczas zakupów i wybrać dopasowany model.

Comments are closed.