Czym charakteryzują się buty Salewa MTN Trainer 2 MID GTX?

Buty trekkingowe przeznaczone są do pokonywania górskich szlaków czy innych wymagających pieszych tras. Osoba lubiąca aktywności górskie ma do wyboru wiele modeli tego typu obuwia. Warto zatem wiedzieć, jakie cechy powinny mieć idealne buty o parametrach, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo podczas wycieczek.

Charakterystyka butów Salewa MTN Trainer 2 MID GTX

Obuwie do pieszych wędrówek po górach Salewa MTN Trainer 2 MID GTX wyróżnia się przede wszystkim interesującym systemem 3F odpowiadającym za stabilizowanie kostki podczas użytkowania butów. W momencie zawiązywania, stalowa linka układa się w taki sposób, aby ochronić stopy. Natomiast membrana GORE-TEX® Performance Comfort, która gwarantuje nieprzemakalność obuwia. Z kolei usztywniające wkładki wykonane z nylonu zapewniają stopom odpowiednią stabilizacje, nawet podczas spacerów po wyjątkowo nierównych terenach.

salewa mtn trainer 2 mid gtx

Buty trekkingowe – Czym kierować się przy ich wyborze?

Niebywale istotna jest jakość i wytrzymałość podeszwy butów trekkingowych. Muszą wszak wytrzymać trudne warunki, które często występują na górskich szlakach. Podeszwa powinna być wyprofilowana, aby zabezpieczyć stopę przed urazami, obtarciami czy np. płaskostopiem. Z kolei osoby, które chcą uchronić się przed odczuwaniem wszelkich nierówności terenu, mogą wybrać buty z twardą podeszwą. Buty trekkingowe – z membraną czy bez? Jest to bardzo ważne pytanie, ponieważ podczas uprawiania trekkingu, stopy zaczynają się pocić. Membrana zapobiega tworzeniu się wilgoci podczas użytkowania butów, a w dodatku jest wodoodporna. Jednakże latem może nieco przegrzewać stopy. Należy zatem dopasować model do warunków pogodowych.

Miłośnicy górskich wędrówek z pewnością wiedzą, jak istotny jest wybór odpowiedniego obuwia dedykowanego przemierzaniu wymagających tras. Chcąc znaleźć idealne buty trekkingowe dla siebie należy się kierować powyższymi wskazówkami. Dzięki nim zmniejsza się ryzyko uszkodzenia stopy i nabawienia się kontuzji, które często wynikają właśnie ze źle dobranego obuwia. 

Comments are closed.